Esporão: Příběh vinařské vášně a dokonalosti

Vína vyráběna v souladu s přírodou, respektem, hrdostí a vírou v to nejlepší. Nechte se hýčkat a dopřejte si nezapomenutelný zážitek.

Často se mě ptáte: „Co mě tak nadchlo na vinařství Esporão, že jsem mu věrná už 25 let?“ Může se zdát, že je to jen další vinařství mezi mnoha. Ale věřte, že to není jen tak ledajaké vinařství. Je to životní filozofie, způsob bytí v souladu s přírodou, spousta inspirace, pocit hrdosti a dokonalost.

Když o Esporão přemýšlíte jen jako o výrobci vína, nevidíte vůbec jeho skutečnou podstatu. Přesah celého konceptu má mimořádnou hodnotu a je pro mě důležité ji předávat dál.

Co tedy pro mě osobně Esporão je?

1. Respekt k přírodě – Všechny vinice a olivové háje jsou v režimu Bio. Esporão ví a věří, že jen v souladu s přírodou mohou vznikat opravdu výjimečná vína.

2. Trpělivost a pokora – Vínům se dopřává čas, který potřebují. Nespěchá se a vše plyne přirozeně vlastním tempem. Výsledek stojí za to.

3. Jednoduchost a autentičnost – Esporão se drží toho, co umí nejlépe. Nesnaží se o efekty, ale o ryzí kvalitu a původní chuť portugalské země.

4. Pokračování v tradici – těží z tisícileté historie a zkušeností pěstování vinné révy od dob starých Římanů. A první zmínka o vymezení hranic panství Defesa do Esporão je z konce 13. století. Tyto nebyly dodnes nijak změněny.

5. Sdílení radosti – Vína Esporão šíří po světě potěšení z okamžiku, z přátelství, z krásy života. Propojují lidi v upřímném sdílení.

Když jsem poprvé ochutnala Esporão Reservu v roce 1998, byl to pro mě nezapomenutelný okamžik. Pochopila jsem, že víno může být víc než nápoj – je zážitkem, spojením s emocemi a poznáním.

A jak vnímají či vidí vinařství lidé, kteří zde pracují? S perem v ruce, jeden po druhém hledali odpovědi. A výsledek? Nenašli jen jedno slovo, které by to vystihlo. Ale spíše různé způsoby, jak se zde lidé cítí a jejich potěšení být součástí této cesty. Na obrázku se podívejte, jaká slova se nejvíce opakovala.

Prestižní celosvětové ocenění

Esporão ctí filosofii dělat věci pomalu, poctivě a v pohodě. Výsledkem jsou obdivuhodná vína, která pohladí na duši. Není proto divu, že Esporão bylo již počtvrté v řadě uznáno jako jedno z 50 nejobdivovanějších vinařství světa. Umístilo se na 27. místě v žebříčku The World’s Most Admired Wine Brands 2023, který uděluje prestižní časopis Drinks International.

Pojďme společně objevovat kouzlo vín, za kterými stojí opravdoví lidé, úcta k zemi a vášeň pro dokonalost v jednoduchosti.

Nechejte se inspirovat poselstvím, které Esporão každou lahví předává – žít v harmonii, vážit si darů přírody a dělit se o potěšení s druhými.

Na zdraví!

Kateřina

Komentáře